Jesteśmy warszawskim oddziałem szkoły Global Krav Maga Academy działamy pod patronatem Jarosława Rogowskiego. Posiadamy dwie lokalizację na Woli i Bemowie. Głównym trenerem sekcji jest Wojciech Kostarski.  

GRAFIK Krav Maga Bemowo – ul. Kartezjusza 1:

GrupaKiedy
grupa początkującawtorek i czwartek
19:00 do 20:00  
grupa średnio zaawansowanawtorek i czwartek
20:00 do 21:00

Czego uczymy?

  • walki wręcz ( m. in. podstawy boksu, muay thai, grapplingu) 
  • technik samoobrony (ataki na miejsca wrażliwe, techniki uwalniające z obchwytów, duszeń itp) 
  • posługiwania się narzędziami do samoobrony (gaz, pałka, paralizator, kubotan itp.)
  • zastosowania przedmiotów codziennego użytku do samoobrony 
  • jak przeciwstawiać się agresji werbalnej?
  • jak nie doprowadzić do agresji fizycznej?
  • negocjacji kryzysowych 
  • uświadamiamy, że naszym celem jest: bezpieczny powrót do domu, a nie “wygranie” starcia na ulicy, w realnej sytuacji powinniśmy mówić o “przetrwaniu”.

KRAV MAGA

Izraelski system samoobrony i walki wręcz. Łączy kombinacje pochodzące z boksu, jiu-jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk walki. To nie jest sztuka walki bo nie ma zasad, wręcz przeciwnie, wszystkie techniki zabronione w sporcie w krav maga są pożądane. Nie myślimy o rywalizacji sportowej lecz o konfrontacji ulicznej, gdzie nie ma sędziego ani zasad.

OPIS GRUP:

POCZĄTKUJĄCA – uczymy od podstaw (dla osób stawiających swe pierwsze kroki w systemie/sportach walki) 

ŚREDNIO ZAAWANSOWANA – dla osób które chcą powtórzyć i usystematyzować wiedzę, kładziemy nacisk na walkę wręcz i sparingi.

CO ROBIMY?

Prowadzimy szkolenia z szeroko pojętego „bezpieczeństwa osobistego”.Uzbrajamy

w umiejętności i wiedzę: jak bronić się przed przemocą werbalną lub fizyczną. Każdy z nas może paść ofiarą zachowań patologicznych na ulicy, w komunikacji miejskiej i innych miejscach publicznych. Staramy się odwzorować możliwy scenariusz i uczymy jak doprowadzić do szczęśliwego, bezpiecznego zakończenia.

JAK?

Szkolimy w formie teoretycznej i praktycznej. Prezentujemy zbiór zasad prewencyjnych oraz uczymy nawyków, które wspierają poczucie bezpieczeństwa. Konfrontacja fizyczna jest dla nas ostatecznością, gdy wszystkie poprzednie kroki zawiodły.

DLACZEGO?

Nauczanie, uzbrajanie w umiejętności i uświadamianie zagrożeń jest naszą misją.Każdego dnia media dostarczają wiadomości o brutalnych atakach, napadach rabunkowych i gwałtach. Każdy z nas może być narażony na udział w jednym z nich.Dlatego ważne jest działanie prewencyjne-zależy nam, aby nasi podopieczni czuli się bezpieczni i pewni swoich umiejętności.

Sekcja Krav Maga Bemowo

Wojskowa Akademia Techniczna

ul. Kartezjusza 1

Warszawa